Yeniden Merhaba

19 Mayıs 2019 14:44 Eşkeliler 596

Uzunca bir aradan sonra tekrar sizlerle birlikteyiz..

'Eşkeye Gönül Veren' dostlarla oluşturduğumuz Eskeliler.Com, 2007 yılında yayın hayatına başladı. Yaklaşık yedi yıllık yayın hayatının ardından 2014 yılından beri beş yıldır güncellenmeyen sitemiz yeniden sizlerle!..

Yeniden çıktığımız bu yolda sizlerin manevi desteği çok önemli. Sizlerin destekleri ile sitemizi yeniden hayata geçirerek Eşkelilerin haber portalına dönüştürebiliriz. 

Eskeliler.Com Ne Zaman Nasıl Yayına Başladı?

Eskeliler.Com olarak 2007 yılında Nisan ayı başında yayına başladık. Sitemiz henüz hazırlık aşamasında iken 2007 yılı Mart ayında ilk iş olarak, köyde ev ev gezerek, elimizde laptop ve scanner duvarlarda asılı eski nostaljik resimleri tek tek tarayarak bilgisayara kaydını yaptık.

En Çok Aldığımız Eleştiriler Nelerdi?

Köyde Scanner ile taradığımız resimler sitemizde yayınlandığında büyük bir çoğunluk tarafından beğenilip takdir edilsede zaman zaman olumsuz eleştiriler de aldık. İmkanlarımız kısıtlı olmasına rağmen o dönem büyük bir özveriyle çalışan yaklaşık on arkadaşımızın emekleri çok büyüktü. Bu arkadaşlarımızın kimisi Ankara'dan laptop getirmiş, diğeri scanner getirmiş, bir diğeri harici hard disk getirmişti, diğer arkadaşlar da kapı kapı gezerek, duvardan resimleri indiriyor, temizliyor, çerçeveden çıkarıyor, tarıyor ve tekrar çerçeveye yerleştirip yerine takıyordu. Tam bir ekip çalışmasıydı. Bu konuda en çok aldığımız eleştiri 'neden bizim evdeki resimler yok' şeklindeydi. O dönem kullandığımız bilgisayar ve scanner emanet olduğundan bir kaç gün tarama yapabildik ve o günlerde sadece köyde olanların evlerinde tarama yapabildik. Daha sonrasında ise köye scanner götürme imkanımız olmadı. O sırada köylülerimizden kışın İstanbul, Ankara gibi şehirlerde olanların evlerinde ve çok az da olsa bir iki defa uğramamıza rağmen evde bulamadığımız köylülerimizin evinde maalesef tarama yapamadık. Daha sonrasında ise sitemize resim gönderen tüm köylülerimizin resimlerine yer vermeye çalıştık. 

Bir diğer eleştiri ise bazı köylülerimizin haber ve duyurularını yapmadığımız yönünde idi. Biz haberleri herhangi bir ajanstan almıyoruz. Bizim haber kaynağımız köylülerimiz, yani sizlersiniz, siz duyurularınızı bizlere ulaştırırsanız biz de yasalara ve etik kurallara uygun olanları yayınlamaktan gurur duyarız. Yeni site adminlerimiz İstanbul, İzmir, Ankara ve Niğde'de ikamet ediyorlar ve bulundukları şehirlerde her an ulaşılabilir olacaklar. 

Başka bir konu da 'bizim ev, bahçe, tarla, annem, babam vb resimleri neden yok' şeklindeki eleştiriler. Bu tür eleştirilere zaman zaman facebookta Eşkeye Gönül Verenler sayfasında da rastlıyoruz. Günübirlik herhangi bir sebeple köye giden arkadaşlarımız köyün farklı yerlerinde kısıtlı zaman içerisinde köyden resimler çekip paylaşıyor. Bu yolda yürüken rastladığı herhangi bir köylümüz de olabiliyor, köy içerisinde resim çekerken o sokaktaki evler de olabiliyor. Herhangi bir art niyet kesinlikle yok, bundan böyle de olmayacaktır. Sizler resimleri çeker bize e-posta veya whatsapp üzerinden ulaştırırsanız bizler de en kısa sürede sitemizde yayınlarız. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler..

Bilgi Elinizin Altında..

Artık elinde telefonu olan herkes bilgiye daha çabuk ulaşabiliyor. Sizler de her türlü haber, duyuru vb köylülerimize duyurmak istediğiniz anlarınızı bizlere göndererek sitemizde yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Eskeliler.Com sitemizin ilk kuruluşunda maddi ve manevi destek veren dostlarımız: 

Öncelikli olarak hiç bir maddiyat gözetmeksizin sitemizin ilk kurulumunu yapan ve sitemizi özgün bir tasarımla bize özel olarak isteklerimiz doğrultusunda kodlarını yazan ve yapan kardeşimiz rahmetli Kemal Özcan'a çok teşekkür ediyoruz. Her zaman saygıyla anıyoruz. Allahtan rahmet diliyoruz, mekanı cennet olsun... Herşey onun sayesinde başladı ve beğenildi...

Destek olan ve gücümüze güç katan dostlarımız ; Sayit Doğan, Murat Yıldırım, Cemal Özgür Taşkıran, Celal Cahit Karakoç, Haşim Taşkıran, Hasan Çağlayan, Ali Yusuf Doğan, Garip Taşkıran, Celal Abbas Aslan, Necdet Yıldırım, Yusuf Aslan, Möhteber ve Hüseyin Yıldırım, Önder Doğan, Sevil Gündüz, Barış Aslan, Atacan Taşkıran, Aziz Aslan, Alev Demir ile Hüseyin (İmam) Bayar, Muharrem Kemal Gündüz, Ali Rıza Aslan ve Hasan Taşkıran...

Maddi olarak destek olan köylülerimiz: Muharrem Yıldız, Arif Özdemir, Kubilay Akkoç, Askar Grup Murat ve Hasan Aslan verdikleri reklamlarla ve karşılıksız katkıları ile sitemize güç kattılar. Hepsine çok teşekkür ederiz...

Bunların Haricinde 2007 ile 2014 yılları arasındaki  Köy Muhtarlarımız Sayın Sait GÜNDÜZ (rahmetle anıyoruz, mekanı cennet olsun), namı değer Narey Turizm Ali KARAKOÇ ve Haydar GÜNDÜZ ile köylülerimiz Ender Aslan, Ali Aslan (Ali oğlu), İhsan Bayar, Hüseyin Karataş'a katkıları ve destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Bu süre içerisinde bazen kendileri köyden resim çekip getirdiler bazen de köye gidemediğimizde bize özel resimler çektiler, destekleri için teşekkür ederiz...

Son olarak; bu dönemde görev yapan Ankara ve İstanbul Dernek Yöneticilerimize destek ve katkıları için ayrıca teşekkür ederiz...

Birlikte Daha Güçlüyüz...

Eskeliler.Com 

Yorum Ekle

Yorumunuzu Paylaşın!

Yorumlar 2

  • Celal Cahit Karakoç 20 Mayıs 2019 22:13
    Köyümüzün sitesinin tekrar faaliyete geçmesi gerçekten heyecan uyandırıyor .Daha önce tanımadığım fakat sosyal medya aracılığı ile tanışıp gerçek hayatta bu arkadaşlığı sürdürdüğüm bir çok kişi var .İnsanların yan yana gelmesi konuşup anlaşması anılarını tazelemesi çok güzel bir olay fakat günümüzün ekonomik şartları bunu zorluyor bu gibi ortamların bunu azda olsa sağlayacağını sanıyorum .Ayrıca köye ait resim video paylaşımları bir nebze olsun özlemi giderir diye düşünüyorum .Kalın sağlıcakla .Her şey çok güzel olacak .

  • Muharrem GÜNDÜZ 20 Mayıs 2019 11:29
    Tekrar Hoşgeldiniz. Sitenin yapımında yayınında emeği geçen tüm arkadaşları kutluyorum. Biliyorum ki dünyanın neresinde olursa olsun kendi öz yurdundan alacağı bir haberle göreceği resim yada video ile insanlarımız çok mutlu oluyorlar. Bu boşluğun doldurulması ticari bir yaklaşımın değil bir özverinin ürünü olması saygı duyulması gereken bir çalışma. Ve elinden gelen herkesinde katkı sunmasında fayda var. Bu nedenle tekrar kutluyor başarılar diliyorum. "Herşey çok güzel olacak"..

  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.