Turistik Doğu Ekspresi Cumartesi Günü Divriği'de

30 Mayıs 2019 19:59 Eşkeliler 812

Turistik tren Divriği'de 2 saat 40 dakika kalacak.

TCDD Turistik Doğu Ekspresi 29 Mayıs 2019 Çarşamba günü Ankara'dan saat 20:00'de ilk seferine başladı. Perşembe günü sabah saat 08.02’de ilçemize gelecek olan tren 5 dakika sonra hareket edecek.

Kars’tan dönüşte ise Cumartesi günü saat 10.51’de Divriği’ye varacak olan tren saat 13.33’de ilçemizden hareket edecek. Böylece Turistik tren 2 saat 42 dakika ilçemizde kalmış olacak.

Trenin tamamı yataklı vagondan oluşacak ve 1300 km lik Ankara-Kars parkurunu 27 saatte tamamlayacak. Turistik Doğu Ekspresi Ankara’dan giderken Erzincan’ın Kemaliye ve Erzurum istasyonlarında, dönüş treni ise Divriği ve Bostankaya istasyonlarında uzun süreli duruş yapacak.

Yolculuk süresi ise Ankara gidiş 1 gün 3 saat 35 dakika, Kars dönüş 1 gün 5 saat 20 dakika olarak belirlendi.

Ankara Kars Tren Bileti Fiyatları:

Turistik Doğu Ekspresi, Ankara-Kars arası yataklı vagon tren bileti fiyatı daha sonra açıklanacak. Bu rakam tam bilet fiyatıdır. Ankara - Kars arası indirimli tren bileti fiyatlarını Eybis'den online bilet satın alırken tarife seçimi yaparak görebilirsiniz. Bunlar indirimler, 65 üstü yaş indirimi (%50), 13-26 yaş genç indirimi, 60-64 yaş indirimi (%20), 7-12 yaş çocuk indirimi, personel indirimi, basın indirimi, öğretmen indirimi, TSK (çalışan) indirimidir. Ayrıca evcil hayvan bileti de satın alabilirsiniz.

Haber Yeşil Divriği Gazetesi

Haber Linki: http://yesildivrigigazetesi.com/turistik-dogu-ekspresi-cuma-gunu-divrigi-de/1227/

 

Divriği Belediye Başkanı Hakan GÖK Esnafa Bilgi Verdi.

Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök, konuyla ilgili olarak Belediye Meclis Salonunda esnaflarla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Başkan Gök: “Turistik Doğu Ekspresi, 2 hizmet vagonu, 1 yemekli vagon, 6 yataklı vagon olmak üzere 9 vagondan oluşacak. Toplam 120 yolcu kapasitesine sahip olacak." Dedi.

Turistik Doğu Ekspresi'nin gün aşırı işleyeceğini, Ankara'dan 20.00, Kars'tan 23.00 civarında hareket edeceğini, trenin parkurunu 27 saatte tamamlayacak. Tren Sivas, Divriği, Erzurum ve Erzincan'ın İliç ilçesine bağlı Bağıştaş köyü gibi noktalarda duruşlar yapacak ve yolcular burada geziler yapacağını belirtti.

“İlçemiz açısından çok önemli gördüğümüz bu konuda esnafımızı bilinçlendirmek amaçlı bir paylaşım toplantısı yaparak fikirlerimizi paylaştık. Katılım sağlayıp fikrini beyan eden herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.