TALEPLERİMİZİ ÖZEL İDARE'YE İLETTİK

22 Mayıs 2014 18:31 Eşkeliler 2292

Köyümüzün sorunları ile ilgili olarak, Muhtarımızla birlikte Özel İdare Müdürünü ziyaret ettik.

Köyümüzün sorunları ile ilgili olarak; Ankara Derneğimizin Yöneticileri ve Köyümüzün Muhtarı Haydar Gündüz, Özel İdare Müdürünü ziyaret ettiler.

ANKARA DERNEĞİMİZ HEYET GÖNDERDİ

Divriği Dikmeçay Köyü Kültür Yardımlaşma Gençlik ve Spor Kulübü Derneğimiz, Başkan Yardımcısı Ali Rıza Aslan, Sekreter Garip Taşkıran, Sayman Ali Yusuf Doğan ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yıldırım'dan oluşan bir heyetle 16 Mayıs Cuma günü köye gelerek, Muhtar Haydar Gündüz ile birlikte Özel İdare Müdürü Muharrem Yıldız'ı ziyaret etti.  

SU DEPOSU YAPILMASI TALEP EDİLDİ

Ziyarette öncelikle köyümüzün su sıkıntısı gündeme getirilerek, Özel İdare Müdürlüğü tarafından köye yeni bir su deposu daha yapılması ve mevcut deponun iyileştirilerek, gerekli tamir ve bakımının yapılmasını ilettiler. Muharrem Yıldız yaptığı açıklamada; mevcut deponun tamir bakımının 2014 yılı içerisinde yapılacağını, yeni depo talebinin ise proğrama alınarak, 2014 yılı içerisinde yapılabileceğini ancak ödenek durumuna göre 2015 yılına da sarkabileceği bilgisini verdi.

İKİNCİ KAT ASFALT BU YIL TAMAMLANACAK

Özel İdare Müdürü Muharrem Yıldız konuşmasında ayrıca 2014 proğramında olan köy yolunun ikinci kat asfalt yapımının Sivas İl Özel İdaresi tarafından ihele edilerek, 2014 yılı içerisinde tamamlanacağını belirtti.

İL GENEL MECLİS ÜYESİ SADIK GÜLLERİ DE ZİYARET ETTİK

Heyet ayrıca CHP İl Genel Meclisi Üyesi Sadık Güller ile de görüşerek, köyümüzün sorunlarının Sivas İl Özel İdaresinde de gündeme getirilerek, gerekli desteğin sağlanması konusunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de yardımcı olması konusunda görüş alışverişinde bulundu.

KÖY İÇİNDEKİ İKİ ANA YOLUN PARKE KAPLANMASI GÜNDEMDE

CHP İl Genel Meclisi Üyesi Sadık Güller ayrıca köylülerimizin talebi doğrultusunda gerekli desteği ve yardımı sağlamaya her zaman hazır olduğunu belirterek, köy içinin Haytan Dereden, Köy Meydanına oradan da Karakuzulu Yolu başlangıcına kadar oradan da çarşağa kadar olan bölümün parke taşı ile kaplanması için işçiliğin köylülerimiz tarafından karşılanması koşuluyla, gerekli olan parke taşının  İl Özel İdaresi tarafından verilebileceğini belirtti.

Parke taşı yapımı işi ile ilgili ilgili olarak, Muhtar Haydar Gündüz'ün İhtiyar Heyeti ve köylülerimiz ile toplantı yaparak durum değerlendirmesi yapması ve olumlu karar çıkması durumunda ise talepte bulunarak, gündeme alınması için İl Özel İdaresine başvurulması gerekmektedir.

Eskeliler.Com olarak; Köyümüze hizmet yapılması için katkı sunan tüm dostlara teşekkürlerimizi iletiyoruz...

 

Eskeliler.Com

 

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.