SEÇMEN KAYDINIZI KONTROL EDİN

02 Aralık 2013 19:31 Eşkeliler 9769

2014 yılında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde seçmen kaydınızın olup, olmadığını ve nerede oy kullanacağınızı öğrendiniz mi?

Yüksek Seçim Kurulu, 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde kimin nerede oy kullanacağını açıkladı.

 

 

 

 

YSK'nın https://www.ysk.gov.tr/ysk  adresinde;

Nüfusa kayıtlı Olduğu İl, Nüfusa kayıtlı Olduğu İlçe, T.C.Kimlik Numarası, Cilt No, Aile Sıra No ve Sıra No gibi bilgileri girerek sorgulama yapabilirsiniz. Kayıtlı olduğunuz seçmen bölgesini İl/İlçe bazında öğrenebilir, aynı adreste kayıtlı seçmenleri görebilirsiniz.

Ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından hazırlanan e-Seçmen uygulaması ile kendi kaydınıza ve bulunduğunuz hanedekilerin seçmen kayıtlarına ulaşmak mümkün.

T.C.Kimlik Numarası ve Baba Adı girilerek sorgulama yapılmaktadır. CHP Bilgi ve İletişim Teknolojileri Merkezi tarafından hazırlanan E-SEÇMEN uygulaması ile  İl, İlçe, Muhtarlık, Sandık Alanı ve Sandık Numarası bilgilerinin yanında; Aynı Hanede Oy Kullanan Seçmenleri ve Aynı Binada (apartmanda) Oy Kullanan Seçmen bilgilerine de ulaşılabiliyor. Böylece aynı binada bulunan seçmenlerin kaydının bulunup bulunmadığını da kontrol edebiliyorsunuz.

YSK SEÇMEN SORGULANA ADRESİ :        https://www.ysk.gov.tr

CHP E-SEÇMEN SORGULAMA ADRESİ :   http://esecmen.chp.org.tr/

 

 

Yorum Ekle

Yorumunuzu Paylaşın!

Yorumlar 1

  • hüseyin kablan 08 Ağustos 2014 20:53
    Oyumu nerde kullanacam

  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.