Sadık Özgür Müzesi Açılıyor

18 Eylül 2019 19:31 Eşkeliler 512

Kale Kilit kurucusu ve Kale Endüstri Holding Onursal Başkanı Sadık Özgür, eğitim ve sağlık alanında bir çok eser kazandırdığı Divriği'de kurulacak olan müze ile Divriğililerin gönlünde yaşamaya devam edecek..

16 Mayıs 2019 günü 89 yaşında kaybettiğimiz Kale Kilit kurucusu, Kale Endüstri Holding Onursal Başkanı Sadık Özgür,  eğitim ve sağlık alanında bir çok eser kazandırdığı Divriği'de kurulacak olan müze ile hemşerililerinin gönlünde yaşamaya devam edecek.

Sadık Özgür'ünhayatından kesitlerin yer alacağı görsel dökümanların sergileneceği müzenin malzemeleri Divriği'ye gelmeye başladı.

Çarşı içerisinde bir dönem Divriği Belediye binası olarak kullanılan daha sonra da CHP İlçe binası olan konak geçtiğimiz yıllarda restore edilmişti.

Sadık Özgür Müzesi'nin yapılacak çalışmalardan sonra önümüzdeeki aylarda törenle açılacağını söyleyen Divriği'deki hazırlıkların başında bulunan Kale Endüstri Holding sorumluları Hasan Yılmaz ve Soner Uluer, Sadık Özgür Müzesi'nin Sadık Özgür'ün çocukluktan vefatına kadar geçen yaşamının en ince ayrıntısına kadar müzede sergilenmesi için tüm gayretlerini göstermeye çalışacaklarını ifade ettiler.

 

Haber : M. Nedim Bozkurt

Yeşil Divriği Gazetesi

 

Fotograflar; Sadız Özgür'ün Hastahane yapımı sürecinde farklı tarihlerde Divriği'ye yapmış olduğu ziyaretleri sırasında Eskeliler.Com arşivine aittir....

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.