SADIK ÖZGÜR DEVLET HASTANESİ AÇILIŞI YAPILIYOR

08 Ekim 2012 21:15 Eşkeliler 1938

Hemşehrimiz, saygıdeğer hayırsever işadamı SADIK ÖZGÜR tarafından yaptırılan DİVRİĞİ DEVLET HASTANESİNİN 13 EKİM 2012 CUMARTESİ günü resmi açılışı yapılacaktır.

         İstanbul Divriği Kültür Derneği, 13 Ekim Cumartesi günü açılışı yapılacak olan Sadık Özgür Devlet hastanesi açılışı için İstanbul'da yaşayan Divriğilileri ve Divriği gönüllülerini açılış törenine katılmaya davet etti. Divriği Kültür Derneği internet sitesinde yayınlanan duyuru aşağıda yer almaktadır. Duyurulur...
 
          "Hemşehrimiz, saygıdeğer hayırsever işadamı SADIK ÖZGÜR tarafından yaptırılan DİVRİĞİ DEVLET HASTANESİNİN 13 EKİM 2012 CUMARTESİ günü resmi açılışı yapılacaktır.

          Sağlık, hastane, ihtiyaçlar konusunda taleplerimizin dile getirilmesi adına 12 Ekim 2012 günü Taksim Flash TV önünden ücretsiz kaldıracağımız otobüsler ile DİVRİĞİ'ye gidiyoruz.

          Bilindiği üzere ilçemizde yaşayan akrabalarımız, dostlarımız, madenlerde çalışan işçiler bugüne kadar basit tahliller, ameliyat yahut hastalıklar için SİVAS'a sevk edilmekte idi. Birçok ilde dahi olmayan yeni teknoloji ile yapılmış hastanemizde halen bu durum devam etmemesi için, doktor, sağlık görevlisi, araç gereç alt yapı eksikliği giderilmelidir. Bu ihtiyaçların giderilmesi için devlet yetkililerine (bakan ve üst düzey yetkililere) bu durum izah edilerek taleplerimiz dile getirilecektir.

- İlçemizde yapılan hastanenin statüsünün ilçede yaşayan kişi sayısına göre belirlenmesi doğru bir yöntem olmadığı,

- Sağlık en temel ve ihtiyaç ve temel hak olduğu,

- Sağlığa kişi sayısına göre önem atfedilemeyeceği,

- Divriği de yer altında ve yer üstünde madenlerde çalışan işçi sayısı 1500 ün üzerinde olup risk gurubu açısından hastanenin tam teşekküllü hale getirilmesi gerektiği,

- Divriği'nin bütün illere uzaklığı Sivas da dahil olmak üzere 180 km. olup, bu coğrafi konumda olan yer için civar yerleşimler açısından bölge hastanesi niteliğine getirilmesi dahi gerektiği,

- İnsanlarımız, akrabalarımız basit müdahale, tahlil vs. için sürekli Sivas'a veya başka bir ile gitmek zorunda kalmaması, insanca yaşam sürmesi gerektiği,

- En temel birey hakkı olan yaşam hakkı, sağlık hakkı hiçbir kısıtlamaya tabi tutulamayacağı,

- İlçemizin göç vermesinin en temel sebepleri eğitim, sağlık ve iş olup bugüne kadar bu hususlara önem atfedilmemesi nedeniyle göç vermiş olan ilçemiz için bugünde ilçede yeterli nüfus yok denilerek hastaneye doktor ve gerekli teçhizat verilmemesi önem atfedilmemesi doğru bir bakış açısı değildir.

Tüm bu ve benzeri düşünce ve istemlerimizi dile getirmek amacıyla 13 EKİM 2012 günü yapılacak olan resmi açılaşta DİVRİĞİ'DE olmaya tüm üye ve dostlarımızı davet ediyoruz."

 
DİVRİĞİ KÜLTÜR DERNEĞİ
 
www.divrigi.org.tr
 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.