Sadık Özgür Anı Evi Açıldı

04 Ekim 2019 18:31 Eşkeliler 585

Kale Endüstri Holding Onursal Başkanı, Hayırsever Hemşerimiz Merhum Sadık Özgür'ün anısını Divriği'de yaşatmak üzere ANIEVİ düzenlenen törenle açıldı.

Kale Endüstri Holding Onursal Başkanı Hayırsever Hemşerimiz Merhum Sadık Özgür'ün anısını yaşatmak üzere Divriği'de düzenlenen ANIEVİ yapılan törenle açıldı.

Divriği Belediyesi tarafından tahsis edilen ve Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür himayesinde açılan anıevi Sadık Özgür’ün hayatından kesitle sunuyor.

Açılışa Özgür Ailesi, Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz ve Ulaş Karasu’da katıldılar. Açılışta Belediye Başkanı Hakan Gök, Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, Ulaş Karasu ve İsmet Yılmaz birer konuşma yaptılar.

Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök yaptığı açıklamada;

"İlçemize Eğitim,Sağlık,Ulaşım,Öğrenci bursu ve iş imkanı gibi hayatımıza dokunan her anlamda büyük hizmetleri olan Sadık amcamız ve Cumhuriyet meydanı ve sonrasında bugün açmış olduğumuz Sadık Özgür Anı Evi ile de onun saygıdeğer evlatları babalarının bıraktığı yerden İlçemize hizmetlerine devam ediyorlar. Onlara minnet ve şükranlarımızı iletmek buradan satırlara sığmaz.

Ben kendilerine İlçe halkım adına bir kez daha teşekkür ediyorum.Hepimizin gönlüne taht kuran Sadık amcamız yine kalbimizin en güzel köşesinde ait olduğu yerde hep kalacak ve adına açtığımız bu güzel ve anlamlı yapıda ebediyen yaşayacak ; onun çalışkanlığı,ahlakı,vicdanı ve o güzel yüreği gelecek bütün nesillere örnek olacaktır.

Ben açılışımızda bizleri yalnız bırakmayan başta Sadık amcamızın çocukları olmak üzere,Kale ve 3S Kale yöneticilerine Sayın Bakanımız İsmet YIMAZ’a,Vekilimiz Sayın Ulaş KARASU’ya ve açılışımıza katılarak bizlerin yanında olan kıymetli Divriği halkına çok teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum." dedi.

Eskeliler.Com olarak emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Haber: Yeşil Divriği Gazetesi

Fotograflar: Yeşil Divriği Gazetesi, Divriği Medya ve Sosyal Medyadan alınmıştır.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.