RAYBÜS DENEME SEFERLERİNE BAŞLADI

15 Kasım 2013 20:10 Eşkeliler 2768

Sivas-Divriği arasında çalışacak olan Raybüs deneme seferlerine başladı.

Sivas-Divriği arasında çalışacak olan Raybüs deneme seferlerine başladı.

Divriği Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, deneme sürüşleri devam eden Raybüs ile Demirdağ İstasyonundan Divriği İstasyonuna kadar yolculuk yaptı. Raybüsü inceleyen Divriği Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya'ya TCDD 4.Bölge Müdürü Ahmet Şener ve beraberindeki heyet de eşlik etti. Büyük beğeni toplayan Raybüs yetkililerden tam not aldı.

Raybüste incelemelerde bulunan Kaya; "İlçemiz  İlimize 185 kilometre uzaklıkta ve yolculuk otomobille 2 saat, toplu ulaşım ile neredeyse 3 saat sürmektedir. Bu süre kış aylarında daha da artmaktadır. Raybüsün hizmete girmesiyle yolculuk süresi yaz-kış sabit kalacak ve bu süre zannederim 2,5 saatin altında olacak. Raybüs kolay, güvenli, kaliteli ve konforlu bir yolculuk sunacaktır. Bu Divriğililer için önemli bir fırsattır ayrıca turistler için de büyük bir kolaylıktır. Kültür ve turizm potansiyeli ile cazibe merkezi olan Divriği'nin turizmde hedeflerini yakalamasına da vesile olacaktır. Bu güzel hizmeti sunanlara, bu uğurda emeği geçenlere ne kadar teşekkür etsek azdır. bu eserin kıymetini en iyi Divriğililer ve Divriği'de yaşayanlar bilir" dedi.

Deneme sürüşleri ve eğitim çalışmaları devam eden Raybüsün yakın zamanda seferlerine başlaması bekleniyor.

 

Haber : Divrigi kaymakamlığı Resmi Web Sitesi ve Facebook Sayfası

Resimler : Turan Kartal

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.