KÖY YOLUMUZ 2014 PROGRAMINDA

13 Mart 2014 22:27 Eşkeliler 1901

Köyümüzün Yolu 2014 Yılı İçerisinde 2. Kat Asfalt Yapılacak...

Sivas İl Özel İdaresi'nin 2014 yılı bütçesi ve yatırım programı belirlendi. İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 18 ve 19'uncu birleşimlerinde Plan Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan, İl Özel İdaresi bütçesi ile İmar Bayındırlık Komisyonunca belirlenen yatırım programı oy birliği ile kabul edildi. 

Kabul edilen 2014 Yılı Yatırım Programında, Köyümüzün yolunun ikinci kat asfalt yapılması işi de yer alıyor.

İl Özel İdaresi'nin İnternet sitesinde açıklanan 2014 Yatırım Programı'nda yer alan bilgilere göre; 3 Km Ölçekli (Palanga) - Şahin Köyü yolu ile 2 Km (Dikmeçay) Köyümüzün yolu olmak üzere, toplam 5 km ikinci kat asfalt iyileştirme yapılacak.

Asfalt iyileştirme işinin kısa sürede (yaz aylarında) yapılmasını umuyoruz. Acı Dere Menfez yükseltilmesi işi gibi kış aylarında yağmur ve çamur altında yapılmamasını, aksi takdirde yapılacak olan iyileştirmenin de mevcut yolu daha da kötü duruma getireceği açıktır. Yerel seçimlerden sonra Çamşıh Köyleri Muhtarları ve Köy Muhtarımız olmak üzere Köylülerimiz, Çamşıhlılar ve çevre köylülerin konuyu yakından takip etmesi ve yaz aylarında yaptırılması konusunda kamuoyu oluşturulması gereğini hatırlatıyoruz...

Bir NOT:

Eskeliler.Com ve Eskelim Haber olarak, İstanbul Derneğimizin Dostluk Gecesine ilişkin yapmış olduğumuz  haberde; İl Genel Meclisi Üyesi Sayın Sadık Güller'in açıklamalarına da yer vermilmiş ve Acı Dere köprü işinin 2013 yılında, 2. kat asfalt yapılması işinin de 2014 yılında yapılmasının planlandığını daha önce duyurmuştuk.

 

SİVAS İL ÖZEL İDARESİ DİVRİĞİ İLÇESİ 2014 YATIRIM PROGRAMI

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.