İstanbul Derneğimizin Dayanışma Gecesi Yapıldı

03 Şubat 2020 00:12 Eşkeliler 814

İstanbul Derneğimizin her yıl geleneksel olarak düzenlediği dostluk ve dayanışma gecesi 1 Şubat Cumartesi günü yapıldı.

İstanbul Derneğimizin düzenlediği “Birlik ve Dayanışma Gecesi” 1 Şubat Cumartesi Günü Sarıyer Armoni Salon’da yapıldı.

Dernek Başkanımız Semra Gündüz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri Dayanışma Gecesi’ne katılan misafirleri kapıda karşılayarak hal hatır etti.

Sunuculuğunu köylümüz Arif Özdemir’in yaptığı “Birlik ve Dayanışma Gecesi”ne çok sayıda köylülerimiz ile çevre köylerden komşularımız da katıldı.

Gecede Halk Müziği Sanatçısı köylümüz Bahar Doğan, Bektaş Bayar, Mihrican Aslan ve Levent Turan katıldı. Gecede, Divriği’nin en tanınmış Davul-Zurna sanatçısı köylümüz Arif ve Erkân Yıldız halay oynayanları coşturdu.

Gecemize ayrıca Palanga (Ölçekli) Köyü Dernek Başkanı Kaya Demir, Güllüce Köyü Derneği Başkanı Eyüp Özdemir, Karakale Köyü Dernek Başkanı Mecnun Aydoğan, Sarıyer Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Ali Gündüz ve Divriği Gazetesi İmtiyaz Sahibi Saadet Bayar katıldı.

İstanbul Köyü Derneğimizin düzenlediği “Birlik ve Dayanışma Gecesi”nde, SRT (Sivas Radyo Televizyon) yayımlamak üzere çekim yaptı.

Sıcak bir ortamda yapılan “Birlik ve Dayanışma Gecesi”nde halaylar çekildi türküler söylendi.

Haber ve Fotograflar için Divriği Gazetesi (Yahya Kemal BAYAR) ve Divriği Gazetesi İmtiyaz Sahibi Saadet Bayar'a teşekkür ederiz.

Haber ve Fotograflar Divriği Gazetesi, Yahya Kemal Bayar'dan alınmıştır.

Eskeliler.Com

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.