EŞKELİ SANATÇILARIMIZ

02 Ekim 2013 21:58 Eşkeliler 2425

Köylümüz Türk Halk Müziği Sanatçısı Sayın Servet YILDIZ'ın Ziyaretçi Defterimize Yazmış Olduğu "Eşkeli Sanatçılarımız" isimli mesajıdır.

Değerli Dostlar;
Köylümüz Türk Halk Müziği Sanatçısı Sayın Servet YILDIZ'ın Ziyaretçi Defterimize yazmış olduğu "Eşkeli Sanatçılarımız" isimli mesajını, köyümüzün yetiştirmiş olduğu tüm yeteneklerimize sahip çıkmak, onları sizlere tanıtmak adına siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. 

Sanatçımız Servet YILDIZ'ın Mesajı;

“Mustafa Kemal Atatürk'ün "sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir." Sözünden yola çıkarak, bir Eşkeli olarak köyümüzün sanatçılarını ve yaptıkları faaliyetleri belirtme ihtiyacı duydum, çünkü hiçbir reklam sanatçımızın söylediği bir türkü veya tiyatro veya bir sinema oyunculuğu kadar etkili olamaz. Buradan yola çıkarak yeni sezonda yayına giren ATV'de “Kaçak” dizisinde rol alan köylümüz Cansu Gündüz Ün kardeşime, yine KANAL D “Arka Sokaklar” dizisinde ve Unutma Beni dizisinde rol alan köylümüz Yasemin Yıldız kardeşime, TV58'de “Sivas Elleri” programını yapan köylümüz Bahar Doğan kardeşime, Star TV’de “Behzat Ç.” ve Fox TV’de “Deniz Yıldızı” dizilerinde rol alan halen türkülerimizi sahnelerde seslendiren acizane bendeniz Servet Yıldız ve İTÜ mezunu bağlama virtiözü köylümüz Uğur Doğan kardeşime buradan sizin aracılığınızla teşekkürlerimi sunar ve başarılarının devamını dilerim. Bu saydığım faaliyetlerin tümünü görsel olarak faacebook sayfalarımızda paylaştık. Sizden ricam bu gurur verici ve Eşke köyümüzün genç ve yetenekli sanatçılarını web sitemize de taşıyalım. Şimdiden teşekkürlerimi sunar tüm Eşkeli köylülerimizi sevgi ve saygıyla selamlarım.

NOT: Gerekli video ve resimler saydığım isimlerin faacebook sayfalarında mevcuttur...”

Servet YILDIZ

 

Eskeliler.Com'un Notu:

Eşkemizin yetiştirdiği yukarıda adı geçen dostlarımızın yanında sanatla uğraşan daha nice yetenekler bulunmaktadır. Eskeliler.Com olarak, sanatın her dalında emek veren tüm köylülerimizin konser, dizi, film, TV Proğramı vb etkinlik ve organizasyonlarını duyurmak, onlara destek olmak amacıyla sitemizde haberlerini yayınlamak bizim için de gurur vericidir. 

Bu nedenle yurt içinde ve yurt dışında bulunan tüm köylülerimiz birer Eskeliler.Com Editörü gibi çalışarak,;

  - Yetenekli sanatçı dostlarımızın haberlerini, 

  - Tüm köylülerimizin acı ve tatlı günlerinde yanlarında olmak adına her türlü haberlerini,

  - Düğün, Nişan Duyurularını, 

 - Önemli Haberlerini....

Sitemizin İletişim menüsünden, Ziyaretçi Defterinden bize yazabilirler. Veya aşağıda mail adresleri yazılı olan Site Editörlerimizin mail adreslerine, Haber veya Duyuru Metni ile Habere ilişkin Resim veya Videoları gönderebilirsiniz.

Site İletişim :     eske@eskeliler.com           

                       eskeliler.com@gmail.com

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.