DOSTLUK GECESİ YAPILDI

26 Aralık 2012 21:30 Eşkeliler 1267

İstanbul Dikmeçay Kültür Derneğimizin her yıl düzenlediği Geleneksel Dostluk Gecesi bu yıl 22 Aralık Cumartesi Günü yapıldı.

İstanbul Dikmeçay Kültür Derneğimizin her yıl düzenlediği Geleneksel Dostluk Gecesi bu yıl 22 Aralık Cumartesi Günü yapıldı.

Türk Halk Müziğinin güçlü sesi Cankat ERDOĞAN ile Köyümüzün yetiştirdiği Türk Halk Müziği yorumcusu Hüsnü ASLAN ve Arif ÖZDEMİR’in sahne aldığı geceye katılım oldukça yoğun oldu. İstanbul Dernek Başkanı Hasan Aslan gecenin açılışında kısa bir konuşma yaptı. Başkan Hasan ASLAN konuşmasında geceye katılan Dikmeçay Köylülerine, tüm konuklara ve misafirlere ve geceye katkı sunanlara teşekkür etti.

İstanbul Divriği Kültür Derneği Başkanı Cafer ÇELİK’in katıldığı ve kısa bir konuşma yaptığı geceye CHP Lideri Kemal KILIÇDAROĞLU ve çok sayıda Milletvekili de mesaj gönderdi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN BİRLİK, BERABERLİK MESAJLARI

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU göndermiş olduğu mesajında; “tanışıp, kaynaşmaya, birlik ve beraberliklerin gelişmesine katkı sağlayan gecenin düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyorum. Bu güzel programda bir araya gelen tüm Dikmeçay Köyü sakinlerine, değerli üyelerinize ve tüm konuklara sevgilerimi sunuyorum” dedi.

MİLLETVEKİLLERİNDEN MESAJ PATLAMASI

Geceye mesaj gönderen CHP Milletvekilleri; Kamer GENÇ, Hüseyin AYGÜN, Sabahat AKKİRAZ, M. Akif Hamzacebi, Müslüm SARI, Muharrem İNCE, Gürsel TEKİN ile Sivas Milletvekili Malik Ejder ÖZDEMİR gönderdikleri mesajlar ile desteklerini sundular.

DİVRİĞİ’YE YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE BAŞKAN GÖK KATILAMADI

Geceye katılamayan ve mesaj gönderen Divriği Belediye Başkanı Hakan GÖK; hava muhalefeti dolayısıyla geceye katılamadığını ancak gönlünün Dikmeçaylılarla olduğunu belirti ve geceyi düzenleyenlere teşekkür etti.

ACI DEREYE KÖPRÜ, YOL YENİDEN ASFALTLANIYOR

Sivas İl genel Meclisi Üyesi Sadık GÜLLER ise mesajında; geceye katılamadığı için üzgün olduğunu ve yüreğinin gecede bulunanlarla attığını belirten Sadık GÜLLER, Dikmeçaylılara Acı Dereye köprü yapılacağı müjdesini de verdi. Güller mesajında; “Acı Dere Köprü işi 2013 Haziran ayında yapılacak ayrıca köy yolunun asfaltının yenilenmesi işi de 2014 yılı programına alınmış olup, 2014 yılında köyün yolu yeniden asfaltlanacağını” müjdeledi.

 

Haber: EskelimHaber.Com

          www.eskelimhaber.com

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.