DOSTLAR BULUŞTU

04 Mart 2014 19:32 Eşkeliler 2450

İstanbul Derneğimizin "Dostluk Gecesi'nde, Divriğili dostlar bir araya geldi.

İstanbul Derneğimizin "Dostluk Gecesi"nde, Divriğili dostlar bir araya geldi.

Divriği Dikmeçay Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneğimizin 1 Mart Cumartesi günü Halay Düğün Salonlarında düzenlemiş olduğu "Dostluk Gecesi"nde, köylülerimizin yanı sıra, çevre köylerden Divriğililer bir araya geldi.

DİVRİĞİ GAZETESİ ve Gazetenin İmtiyaz Sahibi Sayın Yahya Kemal Bayar'ın Derneğimizin gecesi ile ilgili haber ve gecenin yorumu aşağıdadır.

Geceye ilişkin Haber ve Resimleri kullanmamız için vermiş olduğu destek nedeniyle Eskeliler.Com olarak, Sayın Yahya Kemal BAYAR'a teşekkür ederiz...

DİVRİĞİ GAZETESİ GÖZÜYLE DOSTLUK GECESİ

"Yaşanılan yer gurbet bile olsa, memleket havasını yaşamak isteyenler için imkan bol. Halay Salonu’nda yaşanan dayanışma gecesi bunun açık bir kanıtı. Divriği’ye bağlı Eşke (Divkmeçay) Köyü Derneği’nin düzenlediği Dostluk ve Dayanışma Yemeği Seyrantepe’de bulunan Halay Salonları’nda yapıldı. Dernek başkanı Ali Yıldız ve yönetim kurulu üyelerinin bir süre önce aldıkları karar doğrultusunda yoğun çalışmalara girişerek yüzlerce insanı bir salonda buluşturdular. Dostluk, barış ve kardeşlik ortamında başlayan, gecenin geç saatlerine kadar da devam eden Dayanışma Yemeği’ne sadece Dikmeçay Köylüleri değil, çevre köylerden ve çevre ilçelerden de çok sayıda kişi katıldı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Ali Yıldız, salonda bulunanları selamladıktan sonra, sizlere ne söyleyebilirim, sizler zaten bu salondaki havayla gereken her şeyi söylüyorsunuz dedi. Ali Yıldız, derneğin bazı çalışmalarını anlattıktan sonra konuşmalarına son verdi.

YEREL SİYASET UNUTULMADI

Eşke Köyü Derneği’nin düzenlediği Dayanışma Yemeğinde CHP’lilerin estirdiği yerel seçim rüzgarı gözlerden kaçmadı. Geceye Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, DKD Başkanı Cafer Çelik, Yağbasan, Kuluncak, Galın ve Başören Köylerinin dernek başkanları katıldı. Gecede Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve DKD Başkanı Cafer Çelik birer konuşma yaptılar.

Haber: Divriği Gazetesi"

 

Haber ve Resimler : Divriği Gazetesi - Yahya Kemal BAYAR

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.