DİVRİĞİLİLER "OKUTMAYA VARIM" DEDİ

05 Kasım 2013 20:05 Eşkeliler 1763

Divriği Vakfı "Okutmaya Varım" Projesi kapsamında eğitime katkı sağlamak ve Cumhuriyetimizin 90. yılını kutlamak için Ankara'da etkinlik düzenledi

Divriği Kültür Vakfı’nın 2001 yılında hayata geçirdiği “Okutmaya Varım” projesi kapsamında eğitime katkı sağlamak ve Cumhuriyetin 90’ıncı yılını kutlamak için Barolar Birliği Konuk Evi’nde bir etkinlik düzenlendi.

Semah ve deyişler ile başlayan programa Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Ankara Barosu Başkanı Sema Aksoy, Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök, Divriği Kültür Vakfı Başkanı Cemal Karahalil, CHP Ankara il Başkanı Zeki Alçın ve yönetim kurulu, CHP ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri, CHP Milletvekilleri,  parti meclis üyeleri, sivil toplum örgütleri ve Divriği gönüllüleri bir araya geldi.

Türkiye Barolar Birliği Konuk Evi’nde düzenlenen etkinlikte Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzoğlu,“Biz hep birlikte inanmış ve birbirine kenetlenmiş bir kitle olmak zorundayız. Bizim meselemiz milletimizin geleceğine, ülkenin bütünlüğüne ve cumhuriyetin kazanımlarına ilişkindir. Hangi mezhepten, dinden, siyasi düşünceden, dil, cinsiyet, etnik kökenden olursak olalım hiç fark etmez hepimiz eşit yurttaşız ve bunun için birlikte hareket etmek zorundayız. Cumhuriyetin kazanımları bizim geleceğimizdir. Varlığımızın yegâne güvencesidir. Bu güvenceye samimiyetle sahip çıkacak samimiyetle davasını tutacak insanlardan olalım. Türkiye’nin her yerinde birlik olalım ve yüreklerimiz birlikte atsın” diye konuştu.

Din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin kimseyi ötekileştirmeden çalışmalarını gerçekleştiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Divriğilileri düzenledikleri anlamlı etkinliklerinde büyük ilgi ile karşılandı. Batıkent Kültür Merkezi içerisinde yer alan Cemevi projesinden dolayı Divriği Kültür Vakfı tarafından teşekkür plaketi aldı. Yaşar,“Cumhuriyetimizin 90. Yılı dolayısıyla ve cumhuriyet sevdalılarıyla birlikte burada bulunmaktan onur duyuyorum. Eğitim ve öğretim yaşam boyunca devam eden bir süreçtir. Toplumların gelişmesi, insanlığın refah düzeyine ulaşması için eğitime fazlasıyla katkı yapılması gerekiyor. Cumhuriyet çocuğu olmaktan gurur duyan bir nesil yetiştirmek ve bu nesli topluma kazandırmak bizim en önemli görevlerimizden biridir. Bunun için Türkiye’yi aydınlık bir çağa ve aydınlık bir yola ulaştıracaksak Atatürk’ün izinden gitmeliyiz” diye konuştu.

 

http://www.yenimahalle.bel.tr

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.