DİVRİĞİ'YE 4 YILLIK YÜKSEKOKUL AÇILIYOR

15 Kasım 2013 20:44 Eşkeliler 2487

Divriği'ye 4 Yıllık Sağlık Bilimler Yüksekokulu Açılmasını Cumhuriyet Üniversitesi Senatosunca Kabul edildi.

Cumhuriyet Üniversitesi Senatosu, Divriği'ye 4 Yıllık Sağlık Bilimler Yüksekokulu Açılmasını kabul etti.

Divriği Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkanı Hakan Gök başta olmak üzere İlçe heyeti alınan karar nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Kocacık ve senato üyelerine teşekkür ziyaretinde bulundular.

Ziyarette Divriği Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkanı Hakan Gök, Divriği Nuri Demirağ Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Yakup Cebeci, ilçe parti başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve dernek başkanları hazır bulundu.

Ziyarette ilçe heyeti, Divriği’de açılması planlanan Cumhuriyet Üniversitesi Senatosu’nca kabul edilen Divriği Sağlık Bilimleri Yüksekokulu için Rektör Prof. Dr. Kocacık başta olmak üzere senato üyelerine şükranlarını ileterek teşekkür etti.

Kaymakam Kaya “Emekleriniz, desteğiniz ve Divriği’yle olan muhabbetinizi biliyoruz. Bütün ilçe olarak sizi ziyaret edelim ve teşekkür edelim istedik. Sağ olun var olun. Sağlık Bilimleri Yüksekokulumuzu senatomuz kabul etmiş. Bütün hocalarımıza ve emek gösterenlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Rektör Prof. Dr. Kocacık ise ziyaretlerinden ve iyi niyetlerinden dolayı Kaymakam Kaya, Belediye Başkanı Gök ve ilçe heyetine teşekkür ederek, “Divriği için gerekli raporu ve tetkiki hazırladık, bir problem de yaşamadık. Asıl iş bundan sonra başlıyor. YÖK’te gerekli desteği sağlamak gerekir. İnşallah Yüksekokul açılmasının ardından Divriği Hastanesi’nin ara eleman eksiğini giderir ve birlikte çalışma imkânı sağlarız diye düşünüyorum. İnşallah olumlu bir sonuç sağlanacağına inanıyorum. Divriği için hayırlısı olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Divriği ilçe heyeti tarafından Rektör Prof. Dr. Kocacık’a desteklerinden dolayı plaket verildi.

 

Haber ve Resimler :  http://www.cumhuriyet.edu.tr

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.