DİVRİĞİ'NİN VAZGEÇİLMEZİ, KÖYÜMÜZÜN GURURU

23 Ağustos 2012 22:45 Eşkeliler 1467

Köylümüz Cemal Özgür Taşkıran, Divriği’de haftalık yayınlanan Yeşil Divriği Gazetesi’nde “Divriği Denince Hep O Var” başlığı ile haber yapıldı.

Köylümüz Cemal Özgür Taşkıran, Divriği’de haftalık yayınlanan Yeşil Divriği Gazetesi’nde “Divriği Denince Hep O Var” başlığı ile haber yapıldı.

Yeşil Divriği Gazetesi’nin 19 Eylül tarihli özel sayısında yer alan haberde, Köylümüz Cemal Özgür Taşkıran için “Divriği Kültür Derneklerinin, Divriği ile ilgili gece programlarının vazgeçilmez sunucusu Cemal Özgür Taşkıran, bu yıl 1.si düzenlenen Divriği Kültür ve Maden Festivali’nin de sunuculuk görevini üstlendi. Divriğililerin düzenledikleri her özel günde akıllarına geldiği Taşkıran, davet edildiği hiçbir etkinliğe “Hayır” demiyor” denildi.

Gazete haberinde, Divriği Belediyesi ve Divriği Kaymakamlığı’nın birlikte düzenlemiş olduğu 3 gün boyunca süren Divriği Kültür ve Maden Festivalin sunuculuğunu da yapan Cemal Özgür Taşkıran için “Festivalin başarısında da büyük pay sahibi” olduğunu da belirtti. Cemal Özgür Taşkıran gazeteye yaptığı açıklamada “Divriği için canım feda, her zaman göreve hazırım” dedi.

Bilindiği gibi Cemal Özgür Taşkıran, Köy Derneklerimizin düzenlediği “Ahmet Baba Şenlikleri” başta olmak üzere, Hüseyin Abdal ve Çamşıh Türküleri Festivali, Ankara Divriği Kültür Derneği’nin düzenlediği Divriği Pilavı ve Divriği Türküleri Ses Yarışması, Divriği Belediyesi Cumhuriyet Şöleni, Divriği Kültür ve Maden Festivali gibi sayılabilecek onlarca organizasyonda ve Ankara’da kurulu bulunan Divriği Dernekleri’nin gece ve çeşitli organizasyonlarında büyük özveri göstererek, hiçbir maddiyat gözetmeksizin sunuculuk yaptı ve yapmaya devam etmektedir.

Biz de Ekseliler.Com olarak, Cemal Özgür Taşkıran ile gurur duyuyor ve başarılar diliyoruz. Yolun açık olsun…

 

Ekseliler.Com

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.