DİVRİĞİ'NİN DOKTOR SORUNU CUMHURİYET GAZETESİ'NDE

06 Ekim 2013 22:29 Eşkeliler 2265

Cumhuriyet Gazetesi, Sadık Özgür Devlet Hastanesi'nin doktor sorununu "Akıllı Hastanede Doktor Yok" başlığı ile manşetten duyurdu.

Cumhuriyet Gazetesi, Sadık Özgür Devlet Hastanesi'nin doktor sorununu 4 Ekim Cuma günü "Akıllı Hastanede Doktor Yok" başlığı ile manşetten duyurdu.

Cumhuriyet Gazetesi'nin "AKILLI HASTANEDE DOKTOR YOK" Haberi:

 

Açılışının üstünden bir yıl geçmeden başka illere tayin edildiler.

Kale Holding Onursal Başkanı Sadık Özgür tarafından Sivas’ın Divriği ilçesine 30 milyon TL harcanarak yaptırılan ve en ileri teknolojiyle donatılan Divriği Sadık Özgür Devlet Hastanesi’nde doktor bulunamıyor. Hastanedeki doktor eksikliği nedeniyle 180 kilometre uzaklıktaki Sivas kent merkezine sevk edilen pek çok hasta yolda hayatını kaybetti. Divriğililer ise yaşananlara isyan etti. İşadamı Sadık Özgür tarafından Divriği’ye yaptırılan ve bütün teknolojik donanımlara sahip devlet hastanesi geçen yıl 13 Ekim’de dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın da katıldığı bir törenle açıldı. Hastanenin açılışının üzerinden 1 yıl geçmeden cerrah, kadın doğum uzmanı, diş hekimi, çocuk doktoru başka illere tayin edildi. Bazı bölümlerde hiç doktor bulunmazken, bazı bölümlerde ise pratisyen hekimler hizmet vermeye başladı. Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök, ilçede ağır sanayinin bulunduğunu, maden ocakları, baraj inşaatları ve altın madeninde yaklaşık 5 bin, Kandal ilçesindeki krom ve demir ocaklarında ise bin işçinin çalıştığını anımsatarak, “Bir iş kazası olsa kazaya müdahale etmek için iki ambulans var. Yoğun bakım ünitesi çalışmıyor. Birçok vatandaşımız 180 kilometre uzaklıktaki Sivas’a sevk edildiği için yolda hayatını kaybetti. İş kazası yapan bir işçi bacağını kaybetti. Biz aynı zamanda turistik bir ilçeyiz, dünya mirası listesinde Ulu Camii ve darüşşifa da var. İlçemize her yıl binlerce turist geliyor. Hastanemiz teknik olarak her şeye elverişli ama sağlık personeli verilmesi gerekiyor” diye konuştu. Açılışın ardından doktorların başka ilde görevlendirildiğini ifade eden Başkan Gök, “Şu anda bir uzman doktor, 6 pratisyen hekim var. Cerrah, kadın doğumcu, diş hekimi, çocuk doktoru gitti. Biz acilen doktor eksiğinin giderilmesini istiyoruz. Biz bunu çeşitli mercilerde yetkililere ilettik. Yetkililer ise burada nüfus olmadığını belirttiler. 5 yıldızlı hastanemiz var doktorumuz yok” dedi.
 

Haber Linki: http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=445220&kn=7&ka=4&kb=7

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.