DİVRİĞİ KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI DÜZENLENDİ

19 Nisan 2013 22:26 Eşkeliler 1245

Divriği Kaymakamlığı, Sivas Valiliğinin katkılarıyla “Kültür Mirası Divriği” konulu Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenledi.

Divriği Kaymakamlığı, Sivas Valiliğinin katkılarıyla “Kültür Mirası Divriği” konulu Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenledi.

Divriği, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Ulu Camii ve Darüşşifası başta olmak üzere 52 adet anıtsal eser, 119 adet sivil mimari eser ile önemli tarihi ve kültürel eserlere sahiptir. Bu derece zengin bir kültür birikimine sahip olan Divriği’yi önce ülkemize sonra da bütün dünyaya tanıtmak amaçlı çalışmalar devam etmektedir. Hakkıyla tanındığı ve bütün zenginliği ile bilindiği zaman Divriği, insanlığın göz bebeği bir kültür odağı olacaktır.

Divriği'nin sahip olduğu bu kültür mirasını ülke sathında tanıtabilmek, farkındalık oluşturmak, fotoğraflamak suretiyle görsel arşiv oluşturmak, fotoğraf sanatçılarını ilçemize yönlendirmek, turizm sektöründe hizmet verenlerin dikkatini çekmek ve ziyaretçi sayısını artırabilmek amacıyla ulusal bazda fotoğraf yarışması gerçekleştirilecektir.

Fotoğraf yarışmasının katılım koşullarına Sivas Valiliği resmi web sayfası (www.sivas.gov.tr), Divriği Kaymakamlığı resmi web sayfası (www.divrigi.gov.tr), yarışma için hazırlanan www.kmdfy.org ve www.kmdfy.com adreslerinden ve sosyal medyadan twitter.com/kulturmirasi ve facebook.com/kulturmirasidivrigi adreslerinden ulaşılabilecektir.

Yarışmaya katılacak olan fotoğrafların 15 Nisan-1 Temmuz 2013 tarihleri arasında çekilmesi ve yarışmacıların en son 1 Temmuz 2013 saat 17:00'da Divriği Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü'ne katılım formlarını doldurarak teslim etmeleri gerekmektedir. Yarışmacıların belirledikleri rumuzları ile ve en fazla üç fotoğraf ile yarışmaya katılabileceklerdir.

Yarışmanın jüri üyeleri Divriği'ye gönül vermiş ve hâlen emeklerini esirgemeyen akademisyenlerimizden, yazarlarımızdan, mimarlarımızdan ve fotoğraf sanatçılarımızdan oluşmaktadır.

Yarışma neticesinde;

Birincilik Ödülü: 5.000,00-TL,

İkincilik Ödülü: 3.000,00-TL,

Üçüncülük Ödülü: 2.000,00-TL

Jüri Özel Ödülü: 1.000,00-TL olacaktır.

Ayrıca sergilemeye değer bulunan 30 adet fotoğraf 100 TL karşılığında satın alınacaktır.

Yarışmanın sonuçları 10 Temmuz 2013 tarihinde kamuoyu ile paylaşılacak ve fotoğraf sahiplerine bilgi verilecektir.     

Ödül töreni ise ilerin bir tarihte gerçekleştirilecektir.

Yarışmanın, Divriği’nin geleceğine güzel izler ve estetik kareler bırakmasını diliyoruz.

 www.divrigi.gov.tr

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.