DİVRİĞİ'DEN KILIÇDAROĞLU GEÇTİ

26 Ağustos 2013 21:46 Eşkeliler 1655

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU ilçemizde çeşitli temaslarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Divriği CHP İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen düzenlenen festivale katılmak için  Tunceli'den Sivas'a gelen ve ilk önce Divriği Gedikbaşı köyü mevkisinde düzenlenen 5. Karadonlu Canbaba Kültür ve Sanat Festivali'ne katılan Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu'yla türbeyi ziyaret etti. Dua eden Kılıçdaroğlu, görevlilerden türbeyle ilgili bilgi aldı. 
Buradan Divriği ilçesinde ki Ali Metin Mesire Alanı'nda Divriği CHP İlçe Örgütü tarafından düzenlenen CHP Halk Şenliği'ne katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada Taksim Gezi parkı olaylarına değindi.
Kılıçdaroğlu, konuşması sırasında ''Her yer Taksim her yer direniş'' şeklinde slogan atılması üzerine, ''Elbette Taksim'de gençlerimiz bir destan yazdılar. O gençlerin tek tek ama tek tek alınlarından öpüyorum. Onlar yürekli çocuklarımız. O gençler bütün dünyada Türkiye'nin onurunu korudular. Çünkü o gençler özgürlük ve demokrasi söylemini her yerde dile getirdiler ve o gençler bir diktatöre diz çöktürdüler. Onun için onların alınlarından öpüyorum. Polis kurşunu oldu, yılmadılar, TOMA'lar oldu, yılmadılar, sopalar oldu, yılmadılar, gözlerini kaybettiler, yılmadılar, hayatlarını feda ettiler, yılmadılar. Asla yılmayacağız. Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Özgürlük farklı bir şeydir.''dedi.
Buradakilerin "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganı atması üzerine Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal'in Cumhuriyeti kurarak çok güzel bir şey yaptığını dile getirdi.
Kendisinin Cumhuriyet sayesinde Tunceli'nin küçük bir köyünde doğduğunu ve CHP’nin Genel Başkanı olduğunu dile getiren  Kılıçdaroğlu, ''Cumhuriyeti kurdu çünkü o halka inandı, halkın iradesine inandı, halkla beraber yürüdü. En karanlık dönemlerde dahi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni çalıştırdı. Bütün kararları parlamentodan aldırdı. O Cumhuriyet sayesindedir ki Kayseri'de küçük bir esnafın oğlu olan Abdullah Gül cumhurbaşkanıdır. Yine o Cumhuriyet sayesindedir ki, Rize'den yırtık ayakkabıyla gelip bugün Türkiye'de Başbakanlık koltuğuna oturan Recep Tayyip Erdoğan da Cumhuriyetin sayesinde oraya gelmiştir. O nedenle hepimiz, Cumhuriyetin değerini çok iyi bilmek zorundayız'' diye konuştu.
Özgürlüğü ve demokrasiyi kısıtlayan kim olursa olsun ona karşı mücadele edeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, gençlerin bu yolda önder, yol gösterici olduklarını bildirdi.
Zaman zaman ''Efendim Cumhuriyet Halk Partisi barışa karşıdır'' şeklindeki söylemleri duyduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Allah aşkına biz barışa niye karşı olalım? Barışa karşı olmak mümkün mü? Biz barışı her ortamda, her yerde savunuyoruz. Barışın yolu özgürlük ve demokrasiden geçiyor. Bizim 17 maddelik özgürlük ve demokrasi bildirgemiz var. Bütün yurttaşlarımdan istirham ediyorum, 17 maddeklik özgürlük ve demokrasi bildirgemizi dikkatli okusunlar. Göreceksiniz ki doğudan batıya, güneyden kuzeye hiçbir yurttaşımızı ötekileştirmiyoruz. Her yurttaşımıza saygı gösteriyoruz. Her yurttaşımızın inancına saygı gösteriyoruz, yurttaşımızı kucaklıyoruz, bağrımıza basıyoruz.''ifadelerini kullandı.
Konuşmasının ardından Divriği'ye geçen Kılıçdaroğlu'nun Divriği'deki duraklarından birisi de Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası olan Sayın Kılıçdaroğlu'na bu gezisinde Divriği Kaymakamı Mehmet Nebi KAYA ve Ulu Cami İmamı Nail AYAN eşlik etti. Eşi Sevim Kılıçdaroğlu ile birlikte Divriği Ulu Camii ve Darüşşifasını gezen Sayın Kılıçdaroğlu,  Cami İmamı Nail Ayan'dan eser hakkında bilgiler aldı. 


www.divrigi.gov.tr
www.divrigi.bel.tr 
www.hurdogan.com

Alıntıdır.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.