DİVRİĞİ'DE ANNELER GÜNÜ İKİ PROGRAM İLE KUTLANDI

09 Ağustos 2011 19:48 Eşkeliler 1232

Divriği’de Anneler Günü nedeniyle iki ayrı program düzenlendi.

Divriği’de Anneler Günü nedeniyle iki ayrı program düzenlendi. İlki 7 Mayıs Cumartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi Divriği İlçe Örgütünün Kadın Kollarının organize ettiği etkinlik ile 8 Mayıs Pazar günü İlçe Kaymakamımız Sayın Salih Ayhan’ın Eşi Zeynep AKKİRAZ AYHAN Önderliğinde Düzenlenen Anneler Günü Programında Anneler Doyasıya Eğlendiler.

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kollarının organize ettiği Anneler Günü programında Serkan Polat, İbrahim Pala, Hasan Karabaş, Bahar Doğan, Gökhan Kılıç ve Aynur Güneş sahne aldılar. Programda yılın annesi seçilen Fatma Özdemir’e ödülünü Belediye Başkanı Hakan Gök verdi. Törende bir konuşma yapan Başkan Gök, “Herkesin bir tane annesi var, annemizin kıymetini ve değerini o hayattayken bilmemiz gerekir” dedi. Başkan Gök konuşmasında iki yıl içerisinde yaptığı hizmetler ve işler konusunda da bilgiler verdi. Belediye’nin hizmet araçlarının büyük bölümünün yenilendiğini, yeni yolların yapıldığını, parkların yeniden düzenlendiğini, karayolu boyunca modern otobüs duraklarının yerleştirildiğini belirten Gök konuşmasında; “İlçemizde önemli bir eksikliğimiz var. Cenazelerimiz sokakta kalkıyor, yemeklerimiz, bahçelerde, kapılarda, yollarda veriliyor. Yakın zaman içerisinde, Cemevi olan bir Kültür Merkezi yapmayı düşünüyoruz, bu konuda da Divriğililerden destek bekliyoruz. 1 Lira veren de, bin Lira veren de birdir bizim gözümüzde” dedi.

Program sanatçıların söylemiş olduğu türküler ve halaylarla son buldu.

 

8 Mayıs Pazar günü ise İlçe Kaymakamımız Salih Ayhan’ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan önderliğinde bir program düzenlendi. Tüm geliri ilçemizde eğitim gören yardıma muhtaç öğrencilere bağışlanacak olan program Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları ve şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Programda kısa bir konuşma yapan Sayı Zeynep Akkiraz Ayhan, “Bizi burada birleştiren en önemli ortak unsur anne olmamızdır. Ne mutluyuz ki hepimiz anneyiz. Yeryüzündeki en kutsal görevi üstlenen biz anneler karşılıksız sevgi, sınırsız özveri ve bitmeyen sevginin kaynağıyız. Değeri ölçülemeyen, yaşam deneyimleri ile bize her zaman yol gösteren, dünyayı ve yaşamı sevdiren geleceğe umutla bakmamızı sağlayan tüm annelerimizin anneler gününü kutluyor, programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hepinize iyi eğlenceler diliyorum.” Dedi.

Daha sonra programda yılın annesi seçilen Şehit Öğretmen eşi Mukaddes ÖZDEM’e Zeynep AKKİRAZ AYHAN çiçek hediye etti. Mukaddes hanımın yazdığı mektubu kızı Münevver ÖZDEM okurken duygulu anlar yaşandı. Öğrenci gösterileri ardından düzenlenen tatlı yarışmasında dereceye giren annelere ödülleri verildi. Yarışmada 1. Olan katılımcıya çeyrek altın verilirken ikinci ve üçüncü olan annelere çeşitli ev eşyaları ödülleri verildi. Düzenlenen güzellik yarışmasında dereceye giren annelere taç ve kurdeleleri takıldı. Divriği İlçe Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Osman KÖSE programa katılarak bayanların sorularını cevaplandırdı. Bu arada düzenlenen örgü yarışmasına katılan 14 anne arasında birinci olan anneye hediye olarak ip verildi. Program esnasında çekiliş için çikolata satışı yapıldı. Dağıtılan çikolatalardan çekiliş yapılarak kazanan talihlilere ilçe esnaflarımızın katkılarıyla sağlanan ödüller verildi. İlköğretim okulları arasında düzenlenen “Anneler Günü” konulu resim şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildikten sonra müzik programı başladı. İlçemiz yerel sanatçılarında Pınar DAĞDELEN’in seslendirdiği türküler in ardından davetliler Pınar DAĞDELEN ve Mesut KOÇ’un seslendirdiği halaylar ve oyun havaları ile eğlendiler.

Anneler günü nedeniyle İlçemizde düzenlenen iki anneler gününde kutlama etkinliğinde iki ayrı Yılın Annesinin seçildi. Düzenlenen programlarda, annelerimiz doyasıya eğlendiler.

Haber, Resim: Eskeliler.Com

NOT: Haberin İkinci Kısmı Divriği Kaymakamlığı Web Sitesinden Alıntıdır.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.