DİVRİĞİ BELEDİYESİ KÜLTÜR EVİ YAPIYOR

02 Ağustos 2011 22:27 Eşkeliler 1285

Divriği Belediyesi tarafından İlçemiz Aşağı Hamam Mahallesi, eski Belediye Petrol yanına Halkın Bağışlarıyla çok amaçlı Kültürel ve Sosyal Hizmet Evi yapacak.


 Divriği Belediyesi tarafından İlçemiz Aşağı Hamam Mahallesi, eski Belediye Petrol yanına Halkın Bağışlarıyla çok amaçlı Kültürel ve Sosyal Hizmet Evi yapacak.
           Hizmet evinin arsası Belediye Meclisi tarafından Sosyal ve Kültürel Tesis Alanı olarak tahsis edildi ve Hizmet Binasının yapılması için Belediye Meclisi tarafından Divriği Ziraat Bankası’nda Şartlı Bağış Hesabı açılması ve bu hesapta toplanacak paraların sadece bu Hizmet Evi için harcanması yönünde Belediye Başkanına yetki verildi. Tahsis işleminin yapılmasının ardından Toplam 4 kattan oluşan Kültürel ve Sosyal Hizmet evinin projesi de Sadık Özgür Devlet Hastanesinin Projesini de hazırlayan İbrahim Tütenyurt tarafından çizildi.

           Başkan Gök yaptığı açıklamada “Biz Belediye olarak üzerimize düşeni yaptık. Hizmet Evi için ayrım yapmaksızın tüm Meclis Üyelerimizin oy birliği ile arsayı tahsis ettik, projesini çizdirdik şimdi sıra Divriğililerde. Herkes bütçesi ölçüsünde gücünün yettiğince bağışlarını yapacak, hizmet evini hep birlikte yapacağız hep birlikte sahip çıkacağız. Ziraat Bankasında açmış olduğumuz şartlı bağış hesabına yatıracağınız her kuruş sadece bu hizmet evi için harcanacaktır.” Dedi.

           Toplam 4 kattan oluşan Kültürel ve Sosyal Hizmet Evi toplam alanı 3020 m2. Sosyal Hizmet Evi’nin katlara göre dağılımı aşağıya çıkarılmıştır.  

-2 Bodrum Katında; 4 ayrı giriş kapısı bulunmaktadır. 2 Adet Cenaze giriş kapısı, 1 Adet Kurban Kesim Alanı Girişi ve 1 Adet de Teknik Alan Giriş Kapısı bulunmaktadır. Morg, Gusulhane, Abdesthane, Depo, Çamaşırhane, Kurban Kesim Alanı, Kazan Dairesi ve Teknik Odalar ve tuvaletler bulunan -2.Katın toplam alanı yaklaşık 770 m2’dir.

-1 Bordum Katında: 412 m2 yemek alanı, 112,5 m2 Mutfak ve servis alanı ile İdari binalar ile tuvaletlerbulunmaktadır.

Zemin Kat; 4 adet sınıf, 1 adet Kütüphane, 1 adet kafe, kütüphane ve yönetim odaları ve tuvaletler bulunmaktadır.

1 Kat; 500 m2 İbadet Alanı, Soyunma Odaları, İdari odalar bulunmaktadır.

        Bağışta bulunan vatandaşların isimleri Belediyenin internet sayfasında ücret belirtmeksizin duyurulacaktır.

 
Haber : www.divrigi.bel.tr

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.