"ÇAĞDAŞ DİVRİĞİ" YENİDEN YAYINDA

06 Mayıs 2013 22:35 Eşkeliler 1869

Divriği Kültür Derneği’nin 1993 yılında çıkarmaya başladığı Çağdaş Divriği Gazetesi yeniden merhaba dedi.

Divriği Kültür Derneği’nin 1993 yılında çıkarmaya başladığı Çağdaş Divriği Gazetesi “Yerelden Evrensele Divriği’nin Sesi” sloganı ile 20 yıl aradan sonra yeniden merhaba dedi.

Çağdaş Divriği Gazetesi, 20 yıl sonra yayın hayatına kaldığı yerden devam ediyor. Gazetenin ilk sayısında ele alınan konular ve başlıklar şöyle; “1 Mayıs 1993 Divriği, Divriği’de Sendikal Faaliyetler, Ev İşçisiyiz, Toz Bezi Değil!,  DKD Etkinlik ve Haberleri, Mursal HES Savunması-1, Özlemle Geçen 20 Yıl, Festival Bu Yıl “…Rağmen…” Diyecek, Demir çelik Divriği Spor Yine Zirvede ve Bir Tuğla da Sen Koy Kampanyası”

Çağdaş Divriği Gazetesi’nin 20 yıl aradan sonra yeniden yayın hayatına başlaması ile ilgili olarak gazetede yapılan açıklamada;

“Yeniden Merhaba” diyoruz çünkü bu gazete aynı isimle ilk kez yayınlanmıyor. Divriği Kültür Derneği’nin tabanının ve kitlesinin de onay verdiği, ihtiyaçtan doğan bir gazete çıkarılmasına karar verdiği andan itibaren nasıl bir gazete olmalı diyerek bir araya gelen gönüllüler, “dernekte devamlılık esastır” ilkesiyle 20 yıl önce çıkan Çağdaş Divriği Gazetesi’nin yeniden çıkarılmasının gerektiği ve demokratik kitle örgütü olan derneğimizin kitle örgütü ilkesiyle Çağdaş Divriği Gazetesi’nin çıkarılması konusunda hemfikir olmuştur....

Şimdi yeni bir başlangıç yaparak Çağdaş Divriği Gazetesi’ni yeniden yayınlıyoruz….. geçmişte gazeteye emek veren herkese teşekkür ederken Mehmet ATAY’ı da saygıyla anıyoruz....

Çağdaş Divriği Gazetesi’nin görevi üyelerimiz arasında iletişimi sağlamak, kendi çapında ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel anlamda dünya ve Türkiye’de yaşananlara yorum getirmek, kısaca Divriğililerin “gür” sesi olmak şeklinde özetlenebilir….” Denildi.

İstanbul Divriği Kültür Derneğinin internet sayfasında ise gazetenin yeniden yayın hayatına başlaması şu şekilde üyelere duyuruldu.

“20 Yıl Önce de Vardık”

Mücadele için

Dayanışma için

Kadınlar için

Ezilen halklar için

Hak ve özgürlükler için

İşçi ve Emekçiler için

Öğrenciler için

Kültürümüz için

Gerçek haberler için

Divriği için

Mehmet Atayın anısına

VAZ GEÇMEDİK!

Emeğin ve emekçinin mücadele günü 1 Mayıs'ta yeniden varız!

Yerelden Evrensele Divriği'nin Sesi Çağdaş Divriği Gazetesi 1 Mayıs'ta geliyor.

www.divrigi.org.tr

Eskeliler.Com olarak “Çağdaş Divriği Gazetesi’ne yayın hayatında başarılar dileriz.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.