BİR TUĞLADA SEN KOY

15 Ocak 2014 15:09 Eşkeliler 3179

Yağbasan Köylüleri Derneği, Divriği'de Cem Evi projesini hayata geçirmek için 23 Şubat Pazar günü yemekli gece düzenliyor.

Yağbasan Köylüleri Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Divriği’de Cem Evi projesini hayata geçirmek için 23 Şubat Pazar günü yemekli gece düzenliyor.

Divriği’de Cem Evi ve Kültür Merkezi yapılması için başlatılan “BİR TUĞLADA SEN KOY” kampanyası kapsamında düzenlenecek olan gecede Cengiz Özkan, İbrahim Delibaş ve Kenan Coşkun sahne alacak.

Yağbasan Köylüleri Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen "BİR TUĞLADA SEN KOY" etkinliği kapsamında elde edilecek olan gelirin tamamı Cem Evi yapımı için bağış yapılacaktır.

Ayrıca, Divriği Kültür Derneği’nin Aylık yayın organı “ÇAĞDAŞ DİVRİĞİ” Gazetesinin son sayısında da, Cem Evi ve Kültür Merkezi yapılması çalışmaları ve Yardım Kampanyası hakkında detaylı bilgiler verilmekte:

Çağdaş Divriği Gazetesinden Alıntıdır:

“BİR TUĞLADA SEN KOY KAMPANYASI

Daha önce oluşturulan bir komisyon tarafından yürütülen yardım kampanyası kapsamında Divriği Dernekleri, Divriğili iş adamları ve hayırseverler ziyaret edilerek,  Divriği’de Cem Evi ihtiyacı ve gerçekleştirilecek proje hakkında bilgiler verilerek maddi ve manevi katkıları sağlanmaya çalışılmıştır…….

Divriği’ye Cem Evi ve Kültür Merkezi yapılması çok önemli bir eksiği yerine getirmiş, orada yaşayan dostlarımızın mağduriyetini önlemiş olacaktır. …Herkesin duyarlı olması az çok demeden lokmalarını havale ederek “BİR TUĞLADA SEN KOY” Kampanyasına katkıda bulunmasını isterim. ….

İnsana hayattır suyu, havası,
Yüz yirmi yedidir köyü mezrası,
Sivas’ımın en nadide kazası,
Saymakla biter mi Divriği’m seni

diyen Salih Aydoğdu’ya ve

Yazmakla biter mi bu şirin yöre
Apayrı güzellik ayrı bir töre
Haykırarak söylüyorsun bin kere
Bir dergahta yürüyorsun Divriği

Diyen Sayın Sadık Metin beyefendiye teşekkürler.

Kültürümüzde bir lokmanın bin kadayı (derdi) savdığını dedelerimiz bizlere hep söylerdi. Bu fırsatı değerlendirerek siz değerli hemşerilerimden bir lokma niteliğinde vereceğiniz yardımlar yerini bulacaktır diye düşünüyor derin saygılarımı sunuyorum.”

Çağdaş Divriği Gazetesi

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.