ANKARA'DA KÖYLÜLERİMİZ AŞUREDE BİR ARAYA GELDİ

19 Aralık 2011 00:23 Eşkeliler 1247

Ankara Dikmeçay Köyü Kültür Yardımlaşma Gençlik ve Spor Kulubü Derneğimiz 18 Aralık 2011 Pazar günü Dernek merkezinde Aşure dağıttı.

Ankara Dikmeçay Köyü Kültür Yardımlaşma Gençlik ve Spor Kulubü Derneğimiz 18 Aralık 2011 Pazar günü Dernek merkezinde Aşure dağıttı.
Dernek tarafından alınan malzemelerin seçilip yıkanılmasından sonra aşure kaynatıldı. Aşureyi Kaynatmayı Fatma TAŞKIRAN öncülüğünde Gülçin TAŞKIRAN, Başkan Muharrem GÜNDÜZ Sayman Mustafa TAŞKIRAN, börekleri ve helvasıyla Güler GÜNDÜZ ve Sekreter Derviş ASLAN birlikte yaptılar. Hazırlanan Aşure için Celal METİN'in okuduğu dua'nın ardından dağıtıma başlandı.
Hazırlanan Aşure nin yanında  börek, helva ve kuru pasta ikram edildi. 
Aşure etkinliğine CHP Sivas Milletvekili Malik Ejder ÖZDEMİR, CHP İl ve Mamak İlçe yöneticileri ile Divriği Köy Derneklerinin Yöneticilerinin yanı sıra Dernek üyeleri ve çok sayıda çevre halkı katıldı. Saat 12.00 başlayan Aşure Dağıtım etkinliği 14.30'a kadar devam etti.
 
Haber ve Resim : www.eskelimhaber.com
 
 
 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.