ANKARA'DA COŞKULU GECE

26 Mart 2014 20:20 Eşkeliler 2971

Ankara Derneğimizin gecesine ilgi yoğun oldu.

Ankara'da kurulu bulunan Divriği Dikmeçay Köyü Kültür Yardımlaşma Gençlik ve Spor Kulübü Derneğimizin düzenlemiş olduğu yemekli gece 25 Mart 2014 Salı günü Vedat Dalokay Kokteyl Salonunda yapıldı.

Hafta içi olmasına rağmen, kısa bir süre içerisinde hazırlanan geceye köylülerimizin ilgisi yoğun oldu.

Sunuculuğunu köylümüz Cemal Özgür Taşkıran’ın yaptığı gece, Dernek Başkanımız Mustafa Taşkıran’ın konuşması ile başladı.

Gecede ilk olarak Akın Yurtseven türkülerini söyledi. Daha sonra sırasıyla köylülerimiz Ahmet Şafak Şahin ve Servet Yıldız söyledikleri türkülerle, Eşkelileri bir kez daha gururlandırdılar ve geceye renk kattılar. Sahneye gecenin ilerleyen saatlerinde, hemen her etkinliğimizde gelenek haline geldiği üzere, Hikmet Karadeniz ve Ahmet Mercan çıktı. Eşkelilerin etkinliklerinin ayrılmaz bir parçası haline gelen iki usta uzun süre sahnede birbirinden güzel türkülerini katılımcılarla birlikte söylediler.

Ankara Divriği Kültür Derneği Başkanı Metin Aktan ve Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Abbas Karaca da geceye katıldı. Dernek Başkanı Metin Aktan gecede kısa bir konuşma yaptı. Geceye ayrıca Mamak Belediye Meclis Üyesi Adayı Durmuş Özcan, Yenimahalle Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Ali Cemal Metin, Maltepe Vergi Dairesi Çalışanları, Tuzluçayır Muhtar Adayı Baki Hayat ile gecenin sponsorlarından Kayalar Mobilyadan Erdoğan Kayadibi ve Aykur Çelik Kalıp Firması Yetkilisi Sayın Mahmut Bey ve ailesi de katıldılar.

Elbette ki bu tür gecelerin olmazsa olmazlarından davul-zurnada Yusuf Sarıkaya ekibi eşliğinde halaylarla son buldu.

 

Eskeliler.Com


 

Yorum Ekle

Yorumunuzu Paylaşın!

Yorumlar 1

  • mehmet gunduz 02 Ağustos 2014 13:57
    Neden benden hic bahsedilmiyor sponsorlardan biri GUNDUZ EMLAK DEKORASYON OLARAK benim ayrica Cankaya belediye meclis uyesi adaylarindan biri de bendim bu sayfayi kim duzenliyorsa tek kelimeyle YUH OLSUN cumlemi genellikle saygi saygi ve selamla bitiririm ama size onlarda YOK

  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.