7 Ahmet Baba Şenlikleri Tamamlandı

09 Temmuz 2013 23:11 Eşkeliler 1934

İstanbul Derneğimiz tarafından düzenlenen 7. Ahmet Baba Şenlikleri 6 Temmuz Cumartesi günü Dikmeçay Köyünde yapıldı.

İstanbul Derneğimiz tarafından düzenlenen 7. Ahmet Baba Şenlikleri 6 Temmuz Cumartesi günü Dikmeçay Köyünde yapıldı.

İstanbul Derneğimiz tarafından düzenlenen 7. Ahmet Baba Şenlikleri 5 Temmuz Cuma günü akşam okul bahçesinde yapılan slayt gösterisi, davul zurna ve halaylarla köylülerimizin yoğun katılımı ile başladı. 

Ertesi gün ise sabahın erken saatlerinden itibaren Şenlik alanı dolup taştı. Davul zurna ve halaylarla başlayan proğram Önder Doğan'ın sunumunun ardından İstanbul Dernek Yönetiminin selamlaması ve dernek başkanı Ali Yıldız'ın konuşması ile devam etti. 

İstanbul Dernek yönetimi tarafından hazırlatılan kurban yemeği dağıtımı öncesi, Ahmet Baba Türbesinde Hüseyin Yıldız'ın okuduğu kurban dualarının ardından kurban lokmaları alanda bulunanlara ikram edildi. 

Yöresel sanatçıların da sahne aldığı proğramda Cansu Pala, Zeynep Yıldız, Hüsnü İyidoğan, Bahar Doğan ile Hikmet Karadeniz ve Ahmet Mercan'ın söylediği türküler ve Arif Yıldız, Mahmut Yıldız'ın davul zurnaları eşliğinde proğram devam etti. 

Bu sene 7. düzenlenen Ahmet Baba Şenliklerine Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök, CHP İl Genel Meclisi Üyesi Sadık Güller, CHP İlçe Başkanı Hüsamettin Kırkayak ve Yöneticileri ile Divriği Belediye Başkan Aday Adayları Zeynal Yayla ve Şahin Küçük'ün yanı sıra İlçe Jandarma Komutanlığı ve Sincan Jandarma Komutanlığında görevli Komutan ve askerler güvenlik amacıyla şenlik alanındaydı. Ayrıca çevre köy muhtarları, dernek yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haber : www.dikmecaykoyudernegi.com
Resimler : Bülent KARTAL
Resimler için Bülent Kartal'a Teşekkür ederiz... Eskeliler.Com 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.