2 TEMMUZ SİVAS MİTİNGİ

29 Haziran 2012 19:34 Eşkeliler 1585

2 Temmuz Sivas Katliamının 19. Yılında Aleviler Sivas'ta Miting düzenliyor

2 Temmuz Sivas Katliamının 19. Yılında Aleviler Sivas'ta Miting düzenledi.  

İNSANİ BİR GÖREV, VİCDANİ BİR SORUMLULUK İÇİN;

2 Temmuz 1993 Madımak Katliamının 19. Yılındayız. Katliam nedeniyle 2 Temmuz 2012 Pazartesi günü Sivas’ta yapacağımız “Madımak Hala Yanıyor! Madımak Utanç Müzesi Olacak! “Zaman Aşımı Kararını” tanımıyoruz!” programımızın hazırlıkları Türkiye genelinde devam ediyor. Başta Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin 70 şubesi olmak üzere Alevi Bektaşi Federasyonu’na bağlı 34 kurumunda örgütlü bulunan Alevilerin kitlesel katılım için yoğun hazırlık çalışmaları var. Örgütlü olan ve olmayan Aleviler Pirimiz Pir Sultan Abdal’ın yaşamı, eylemi ve deyişleri ile ifade ettiği Yolun gereği olarak Madımak şehitlerine sahip çıkmayı, onları anmayı ve onların bıraktığı eşitlik ve özgürlük kültürünü yaşatmayı ibadet bilirler. Aleviler 2 Temmuz 2012 Pazartesi günü Alevi inancının, Pir Sultan Abdal ve Madımak şehitlerine olan içtenlikli bağlılığın bir gereği olarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın dört bir yanından Sivas’a akacaklardır.

Yaklaşık bir aydır devam eden hazırlık çalışmalarımızda Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yönetim kurulu ve şehit aileleri olarak sol, sosyalist, demokrat, sosyal demokrat partileri ziyaret ettik ve destek istedik. Parti yetkilileri 2 Temmuz eylemimize büyük bir destek vereceğini ve eylemimize katılacaklarını ifade ettiler. Destek ve katılımlarından dolayı şimdiden teşekkür ediyoruz.


Ayrıca; dost, müsahip ve paydaş dernekler, meslek odaları, sendikalarla düzenli toplantılar yaptık ve eylemimizi ortaklaştırmak için gerekli süreçleri paylaştık. Katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. 

SİVAS’A GİDİŞ DÖNÜŞ PROGRAMI

Türkiye genelinde Canlarımız/Dostlarımız, mihmanlarımız bulundukları il, ilçe ve semtlerde PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEKLERİ ve ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU’na bağlı kurumlara başvuracaklardır.

Yönetici arkadaşlarımız her otobüs için bir görevli belirleyeceklerdir.

Yol boyunca güvenlik güçlerinin yapacağı kontroller için iki görevli belirlenecek ve tüm temasları bu görevliler yürütecektir. 

 

SİVAS’taki ANMA PROGRAMI

Buluşma Noktası: SEYRANTEPE CEMEVİ/ Sivas 

Saat:   09.00 – 10.00 Arası ETHEM BEY PARKINDA KORTEJ OLUŞACAK.

Saat:   11.00 MADIMAK ÖNÜNE YÜRÜYÜŞ

Saat:   12.00 MADIMAK ÖNÜNDE PROGRAM BAŞKAYACAK.

Saat:   13.00 PROGRAM BİTİŞİ ve DÖNÜŞ.

 

(28 Haziran 2012)

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi

www.pirsultan.net/

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Eşkeliler.Com - Eşke'ye Gönül Verenler

Eşke'ye Gönül Verenlerin Portalı. Eşke (Dikmeçay) Köyünün Eşke'den, Divriği'ye; Divriği'den Gurbete Uzanan Sosyal İçerikli Haber ve İletişim Sitesi.

Eşkeliler


Divriği / sivas

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.